Zalew Sulejowski - atrakcje, noclegi, informacje

Zalew Sulejowski

I Tomaszowski Festiwal Podróżniczy

festiwal

festiwalJuż 14 października 2012 roku w Tomaszowie w hali sportowej ZSP nr 2 odbędzie się I Tomaszowski Festiwal Podróżniczy. Celem naszego Festiwalu jest przekonanie mieszkańców miasta i nie tylko do odwiedzania i zwiedzania swoich okolic, ale i do da

lszych podróży. Chcemy pokazać odwiedzającym nas gościom, że nie warto siedzieć w domu, że jest wiele możliwości spędzania wolnego czasu, oraz, że nie zawsze trzeba wyjeżdżać gdzieś daleko, żeby zobaczyć coś ciekawego. 
W trakcie trwania imprezy zaprezentują się podróżnicy, ci „światowi” jak i „lokalni”. Opowiedzą oni o swoich podróżach np. po Ameryce Północnej, Południowej, czy Chinach. Dowiemy się także, co można znaleźć w nieczynnej od 50 lat fabryce ryb w puszkach w Uzbekistanie. Odbędą się także warsztaty związane z podróżowaniem, na których będzie można zapoznać się ze sztuką zaszywania dziur w dętce od roweru mając do dyspozycji jedynie igłę i nitkę. Nauczymy się również jak przetrwać wakacje bez prądu nie tracąc przy tym głowy. Będzie można obejrzeć prezentacje atrakcji turystycznych regionu takich jak Tomaszowska Okrąglica, czy Bunkry w Konewce, a także posłuchać o mniej znanych miejscach, które również stanowią bogactwo naszego regionu.
Przewidujemy także występy grup tematycznie związanych z podróżami. Zaprosimy grupę Indian, którzy tańce, śpiewem i pięknymi strojami zachwycą nawet bardzo wybrednych słuchaczy. Pojawi się także Jurij Tokar, muzyk ze Lwowa, który zabierze nas w muzyczną podróż dookoła świata, a także wiele innych atrakcji.
Chcemy, aby podczas festiwalu wystawiły się lokalne firmy, których działalność silnie związana jest z turystyką (biura podróży, hotele, sklepy sportowe), oraz te, które w jakiś sposób mogą urozmaicić nasz Festiwal. Dodatkową atrakcją będzie prezentacja szkół, wśród których, odbędzie się rywalizacja o najlepiej przygotowane stoisko reklamujące dany, wybrany przez nas, organizatorów, kraj (kuchnie, stroje, symbole kraju, wiedza merytoryczna dot. kraju itp.) . Filia Uniwersytetu Łódzkiego również nie pozostanie dłużna a nasza promocja na długo zapadnie w pamięci widzów, gdyż do studiowania u nas będą zachęcać piękne Taitanki. 
Dla dzieci będą specjalne atrakcje w postaci ogromnych owadów z Mikrokosmosu, dmuchańce, malowanie buziek, balony i wiele innych. Ogłoszony jest także konkurs fotograficzny dla wszystkich chętnych pod hasłem „Nasze też jest piękne”, którego rozstrzygnięcie odbędzie się właśnie w trakcie trwania imprezy. 
To wszystko, co przedstawiłam to są „pewniaki” naszego Festiwalu, jednak lista jest wciąż otwarta i wierzymy, że atrakcji wciąż będzie przybywało.