570 90 90 60 biuro@sulejowski.pl


TKŻ Tomaszów Maz. zakończył pierwszy sezon żeglarski nad Zalewem Sulejowskim, co skłania do podsumowania  działań klubu. dsc_0161

Klub powstał w marcu,  z myślą o dzieciach czyli wszystkie działania i plany są skierowane do najmłodszych mieszkańców naszego miasta i okolic. Pierwszą inicjatywą było zorganizowanie w lipcu  Kolonii językowo – żeglarskiej  nad Zalewem Sulejowskim dla dzieci w wieku 7 – 12 lat. Kolonia cieszyła się bardzo dużą popularnością dzieci z naszego powiatu. Połączenie nauki języka angielskiego i żeglarstwa okazało się strzałem w dziesiątkę. Dzieci, podczas starannie zaplanowanego i zorganizowanego dnia kolonijnego,  miały okazję pływać na jachtach typu Omega oraz Sasanka 660 oraz uczestniczyć w zajęciach z języka angielskiego, w nieco innej formie niż szkolna ława.

 

 

Kolejną inicjatywą było zorganizowanie szkółki żeglarskiej, gdzie dzieci w wieku 8 -10 lat mogły uczestniczyć w zajęciach żeglarskich pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Już od początku września na cotygodniowych zajęciach organizowanych w porcie jachtowym „Maruś” młodzi żeglarze brali udział w programie Młody Żeglarz, gdzie byli zachęceni do czynnego wypoczynku nad wodą, przy jednoczesnym przekazaniu im,  jak największej ilości wiedzy żeglarskiej. Każde zajęcia to nowy temat, nowa wiedza oraz umiejętności,  jakie mali żeglarze z chęcią przyswajali. Miło patrzeć jak dzieci spotykają się, żeglują i czerpią przy tym tak wiele radości. To dla nich nie tylko wspaniała przygoda, ale również szkoła życia, która daje poczucie wolności, przypomina o sprawach podstawowych, jak wspólna praca i zabawa, ćwiczy charakter i daje poczucie spełnienia – powiedział prezes klubu Michał Kurzyk.

Nadszedł koniec sezonu, ale i jednocześnie przygotowania do kolejnego. TKŻ Tomaszów Maz. zamierza uruchomić sekcję regatową optymistów i wszystkie działania, jakie podejmuje Zarząd wskazują na to, że w przyszłym sezonie żeglarskim to nastąpi. Należy tylko trzymać kciuki, aby w sezonie 2012 na Zalewie Sulejowskim pojawiły się białe żagle optymistów.

Z żeglarskimi pozdrowieniami

 

Galeria fotografi z Koloni Żeglarsko – Językowej :

{gallery}tkz{/gallery}