XI Szkolne Regaty Żeglarskie im. Tomka Opoki.

Szkolne Koło Żeglarskie „SZKWAŁ” w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. T. Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim oraz oddział Ligi  Morskiej i Rzecznej w Tomaszowie Mazowieckim organizują XI Szkolne Regaty Żeglarskie im. Tomka Opoki o Puchar Starosty Powiatu Tomaszowskiego.

(więcej…)

IX Szkolne regaty im. Tomka Opoki

Zapraszamy na IX regaty młodzieży szkół powiatu tomaszowskiego. Odbędą się w Porcie Jachtowym Maruś nad Zalewem Sulejowskim

regaty plakat

IV Regaty żęglarskie o Puchar Województwa Łódzkiego

Klub Sportowy Czterokulturowi i Fundacja SeaScouts zapraszają na IV Regaty o Puchar Województwa Łódzkiego- największą imprezę żeglarską w regatyWojewództwie Łódzkim.

Spotykamy się 1 czerwca w Zarzęcinie nad Zalewem Sulejowskim.

Dla osób niezmotoryzowanych proponujemy dojazd autokarem. 

 

(więcej…)

Obó Żeglarski – Zarzecin 2013

Zapraszamy w imieniu organizatorów oraz swoim na obóz organizowany nad Zalewem Sulejowskim w Zarzęcinie. Żeglarskie ABC oraz szkolenie na patent oboz zeglarski zarzecinżeglarza jachtowego.

 

I Tomaszowski Festiwal Podróżniczy

festiwalJuż 14 października 2012 roku w Tomaszowie w hali sportowej ZSP nr 2 odbędzie się I Tomaszowski Festiwal Podróżniczy. Celem naszego Festiwalu jest przekonanie mieszkańców miasta i nie tylko do odwiedzania i zwiedzania swoich okolic, ale i do da

lszych podróży. Chcemy pokazać odwiedzającym nas gościom, że nie warto siedzieć w domu, że jest wiele możliwości spędzania wolnego czasu, oraz, że nie zawsze trzeba wyjeżdżać gdzieś daleko, żeby zobaczyć coś ciekawego. 
W trakcie trwania imprezy zaprezentują się podróżnicy, ci „światowi” jak i „lokalni”. Opowiedzą oni o swoich podróżach np. po Ameryce Północnej, Południowej, czy Chinach. Dowiemy się także, co można znaleźć w nieczynnej od 50 lat fabryce ryb w puszkach w Uzbekistanie. Odbędą się także warsztaty związane z podróżowaniem, na których będzie można zapoznać się ze sztuką zaszywania dziur w dętce od roweru mając do dyspozycji jedynie igłę i nitkę. Nauczymy się również jak przetrwać wakacje bez prądu nie tracąc przy tym głowy. Będzie można obejrzeć prezentacje atrakcji turystycznych regionu takich jak Tomaszowska Okrąglica, czy Bunkry w Konewce, a także posłuchać o mniej znanych miejscach, które również stanowią bogactwo naszego regionu. (więcej…)